دوره آموزشی غواصی در آبهای آزاد با اعطای سه گواهینامه

آدرس: هرمزگان، قشم کلوپ غواصی قشم

شروع: دوشنبه 25 آبان 1394 ، ساعت 00:00

پایان: پنجشنبه 28 آبان 1394 ، ساعت 00:00

بلیت های این رویداد

نام بلیت توضیحات مهلت ثبت نام ظرفیت باقیمانده
هزینه ثبت نام کلاس مهلت ثبت نام به پایان رسید!
جهت هماهنگی بیشتر با شرکت تماس بگیرید.
12:00 1394/08/24 12

توضیحات

برگزاری  دوره آموزشی غواصی

در آبهای آزاد

Open water diver

به همراه اعطای سه گواهینامه بین المللی از

آمریکا ؛ ایتالیا ؛ ایران

بصورت نقد و اقساط

ویژه برادران و خواهران 14 سال به بالا

زمان : 25 الی28 آبان ماه جزیره قشم

دوره آموزشی غواصی در آبهای آزاد  Open water diver

دوره های عمومی برای آموزش غواصی

 

اگرعلاقه مندید بیامورید که چگونه ایمن و راحت غواصی کنید، این دوره گزینه خوبی برای شماست. این دوره شامل 3 الی 4 روز آموزش می باشدکه با آموزش های تئوریک و استخری آغاز شده و در 2 روز آخر 4 غوص در آبهای آزاد خواهید زد وحداکثر عمق 18 متری را تجربه خواهید نمود.

مدرک اپن واتر این اجازه را به شما میدهد تا در هر کجای دنیا تجهیزات غواصی را اجاره نموده و با هرغواص دیگر دارای مدرک غواصی نمائید. با داشتن مدرک Open Water Diver  میتوانید تا حداکثر عمق 18 متری غواصی نمائید.

زمان مورد نیاز برای دوره:

(حداقل 4 غوص آب آزاد مورد نیاز است، غوصهای اضافه در صورت تمایل برقرار می باشد)

روز 1 -  نمایش ویدئو آموزشی و ارائه توضیحات تئوری: تقریبا 3 ساعت + ادامه مباحث تئوری و آموزش : تقریبا 3 ساعت

روز 2 - آموزشهای آب محصور (استخر یا ساحل دریا): تقریبا 3 ساعت  + ادامه آموزش آب محصور (استخر یا ساحل دریا): تقریبا 2 ساعت

روز 3- اجرای 2 غوص دریائی با میانگین عمق 6 متر و حداکثر عمق 12 متر: تقریبا 4 ساعت

روز 4- اجرای غوصهای 3 و 4 دریائی با میانگین عمق 12 متر و حداکثر عمق 18 متر: 4 ساعت

دوره شامل :

-اعطای گواهینامه  بین المللیSSI  Open Water  Dive

اعطای کواهینامه یک ستاره cmas open water dive

اعطای گواهینامه یک ستاره فدراسیون نجات غریق و غواصی ایران

دوره خود به 3 بخش مجزا تقسیم میشود :

1. آموزشهای تئوری (آموزشهای کلاسی و مستقل)

2. آموزش مهارتهای اولیه در آب محصور (استخر یا ساحل دریا)

3.  4 غوص آبهای آزاد (تحت نظارت مربی)

خلاصه دوره

دربخش اول شما قوانین شناوری، فشار و رابطه آنها با حجم و چگالی را در عمق یاد خواهید گرفت و در ادامه در مورد تجهیزات غواصی و همچنین نقش غواص همراه و اهمیت آنها توضیح داده خواهد شد.

دربخش دوم، تاثیرات نور، صوت و درجه حرارت در زیر آب بحث شده و همچنین درمورد جابجائی و نقش تنفس توضیح داده خواهد شد. و در ادامه نقش برخی ازتجهیزات مهم و پوشش های غواصی و روشهای برقراری ارتباط با غواصان و  اهمیت بازرسی های قبل از غواصی و یا به اصطلاح بازرسی غواص همراه  توضیح داده می شود و در انتها آموزش تئوریک برخی از مهارتهای غواصی و دلایل اهمیت یادگیری آنها بررسی می شود.

دربخش سوم توضیحات لازم در مورد محیط زیست غواصی، برنامه ریزی های موردنیازبرای غواصی، غواصی از روی قایق و چگونگی مدیریت مشکلات توضیح داده شده وبرخی از مهارتهای مورد نیاز در غواصی آبهای آزاد مرور می شود.

دراین بخش شما بطور گسترده با لوازم جانبی تجهیزات غواصی آشنا خواهید شد،همچنین در مورد سلامتی و تاثیرات تنفس در عمق، مستی نیتروژن و بیماری فشارمطالعه نموده و روش استفاده از جدول غواصی، کامپیوتر غواصی و یا برنامه ریزی برای غوصهای تکراری را فرا میگیرید.

این بخش روشهای مخصوص استفاده از جدول برنامه ریزی غواصی تفریحی،استفاده از کامپیوتر غواصی و آموزشهای ابتدائی استفاده از قطب نما را پوشش داده و آموزشهای تکمیلی را شامل می شود. همچنین آموزشهای عملی باز و بسته کردن تجهیزات غواصی و برخی مهارتهای خارج از آب را تمرین میکنید

مرحله آب محصور (استخر یا ساحل دریا)

دراین مرحله و در خلال هر کدام از غوصهای آب محصور مربی بطور مجزا مهارتهای آبی مورد نیاز برای غواصی را به شما توضیح داده و بطور واضح نمایش میدهد وشما توانائی خود را برای بکار بردن تجهیزات و انجام مهارتها افزایش میدهید.

بازو بسته کردن تجهیزات، چک کردن غواص همراه، پرکردن بی سی دی در سطح آب،ورود به آب کم عمق، تنفس در زیر آب، خالی کردن رگلاتور از آب، بازیابی رگلاتور، خالی کردن ماسک غواصی، کنترل شناوری، اکوآلایز کردن گوشها واستفاده از یک منبع هوائی ذخیره (اختاپوس) فرا خواهید گرفت.

در ادامه بکارگیری سیگنال های دستی و روشهای صحیح صعود به سطح آب و خروج از آب کم عمق را تمرین نموده و مهارتهائی مانند ورود به آب عمیق، تنفس نمودن بدون ماسک غواصی و پرکردن BCD  با دهان را تجربه خواهید نمود.

در ادامه شما مهارتهای صعود استاندارد و صحیح، کشیدن غواص خسته بر روی سطح آب، باز و بسته نمودن سیستم اسکوبا و وزنه بر روی سطح آب و عمیق را تمرین میکنید.

 مرحله غواصی در آبهای آزاد

دراین مرحله در مورد محل سایت، جذابیتها و خطرات موجود در سایت و شرایط حاکم بر آن توضیحاتی داده خواهد شد و با قایق به محل مورد نظر خواهید رفت.

 غوص 1

اینیک غواصی در آبهای آزاد است که به شما کمک میکند به محیط آب آزاد و غواصی کردن در آن عادت کنید. مربی شما در تمام مدت غواصی بر شما نظارت داشته وغواصی را رهبری میکند و این غوص متناسب با شرایط آب در حدود 20 الی 30دقیقه طول خواهد کشید. در انتهای غواصی شما به روی قایق بازگشته و برای غوص دوم آماده می شوید

غوصهای 2، 3 و4

درخلال این غوصها باید نشان دهید که غواص ماهری هستید و ایمنی را رعایت میکنید. وارد آب شده و مهارتهائی را که در بخش آبهای محصور فرا گرفته ایدرا به مربی نمایش داده و آنها ارزیابی می شوند.

دراین غوصها متناسب با شرایط جوی در حدود 20-40 دقیقه غواصی نموده و پس ازآن به روی قایق آمده و تجهیزات خود را باز میکنید و غوصهای خود را دردفترچه ثبت غوص نوشته و مربی شما آنها را تائید میکند. قبل از هر غواصی مربی کلیه کارهای مورد نیازی را که باید انجام دهید برای شما توضیح میدهد. در خلال این 3 غوص شما بطور میانگین 12 متر و حداکثر 18 متر غواصی خواهیدکرد.

مرحله بعدی چیست؟

دوره های Adventure و Advanced Open Water  یا دوره های تخصصی غواصی مراحل بعدی آموزش غواصی شما خواهد بود، که در آن می توانید حداکثر تا عمق30 متری غواصی کنید و با مهارتهای پیشرفته تری مانند عکاسی در زیر آب،غواصی در شب و جهت یابی و دیگر مهارتهای تکمیلی آشنا خواهید شد.

مکان :   آموزش :جزیره قشم

کلیه لوازم آموزش بر عهده شرکت آموزشی جستجو و نجات ایثار می باشد.

برگزاری این دوره در تمامی طول سال امکان پذیر است

مراحل ثبت نام :

علاقمندان جهت شرکت در دوره های مذکور  می توانند به                         

  دفاتر ثبت نام شرکت آموزشی  جستجو و نجات ایثار

اصفهان : چهار باغ عباسی ؛ حد فاصل بین آمادگاه و شیخ بهائی ؛ پاساژ شکری ؛ طبقه اول

09132880152 / 03132224740 / 03137735776

جناب آقای نصر

مراحل ثبت نام غیر حضوری :

 داوطلبان  می توانند هزینه ثبت نام را بحساب شبا  بانک ملت بشماره

4843744400  بنام شرکت آموزشی جستجو و نجات ایثار  یا به شماره

حساب جام ملت 226363778 یا شماره کارت 6104337941810473 به نام

حسین سلیمانی مدیر عامل شرکت  واریز نمایند(ثبت نام کنندگان جهت

قطعیت ثبت نام بعد از واریز مبلغ فوق شماره پیگیری  یا مرجع آنرا به همراه

نام و نام خانوادگی و نام دوره ثبت نام شده خود به شماره همراه

09132880152 

پیامک نمایند

دسته بندی : #ورزشی #سفر و طبیعت #تعطیلات نوع : #کلاس #تور برچسب ها : #غواصی